08:00-17:00 +9 0850
info@pollymak.com
Pollymak INTERNATIONAL > BROILER KAFESİ

BROILER KAFESİ

Kafes Gözleri

Kafes gözleri 2400 x 1350 mm olarak imal edilmektedir. Yan duvarlar galvanizli telden imal edilmiştir. Kafes altlığı özel, sağlam aynı zamanda esnek plastik malzemeden imal edilmektedir. Özel dizaynın vermiş olduğu esneklik sayesinde hayvanların rahatlığı sağlanmıştır. Kesime gönderilecek hayvanın; alt plastiğin kızaklı sistem olması sebebiyle manuel olarak, alt plastiğin çekilip banta düşmesi sağlanmaktadır.

Yemleme Sistemi

Spiral borulu ve çanak yemlikli sistem tam otomatiktir. Yem, kümeslerin dışında bulunan 6 ayaklı konik tabanlı silolarda muhafaza edilir. Özel tasarlanmış ondüleli yan duvar sacları ve dikey bağlantı babaları ile mevcut konstrüksiyona ekstra bir mukavemet kazandırmaktadır. Yem, silolardan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde, sıra önlerindeki yem haznelerine otomatik olarak dağıtılır. Yem, 45 mm çapındaki spiral boru sayesinde ve elektrik motorlu redüktörler ile her gözde mevcut bulunan plastik yemliklere otomatik olarak aktarılmaktadır. Yemlikler civcivin ilk günden itibaren yeme erişmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede ilave özel yemliklere ihtiyaç duyulmamaktadır. Küçültülmüş ölçüleri sayesinde tavuklara daha fazla alan sağlanmıştır.

Su İçme Sistemi

Sulama sistemi; kafes gözleri arasında, kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde her göze 8 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olan nipel ve her gözde 1 adet su çanağı (manuel) mevcuttur.Kanatlılar kırmızı renkteki nipellerin ucundaki metal parçaya dokunduklarında otomatik su akışı sağlanır. Her sıranın her katında kafesin uzunluğuna göre birer adet su rezervuarı veya regülatörü bulunmaktadır. Su şebekesinden gelen su, uygun basınç altında rezervuarlara verilir ve oradan da içme suyu borularına gönderilir.

Broiler Nakil Konveyörü

Sistemin bina içindeki kafesin arka bölümüne denk gelen kısmı asansörlü olup, broilerlerin nakledilmesi esnasında, her katın gübre ve broiler bandları hizasına yükseltilmektedir. Konveyörün bina dışındaki bölümü teleskoplu olup, bitim noktasında broiler nakil aracının altına girebileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede tavuklar araca kadar nakledilebilmektedir.

Gübre ve Broiler Sevk Sistemi, Nakil Konveyörleri

Gübre, her kafes sırası ve katının altında bulunan, kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1,0 mm kalınlığında Polipropilen (PP) gübre bantları ile 1 HP gübre bandı redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir. Bu güçlü ve sağlam yapı, çok uzun kümeslerde dahi sorunsuz çalışmaktadır.Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile kümes sonundaki gübre boşaltma konveyörüne aktarılan gübre, buradan kümes dışına çıkarılır.

Aynı zamanda bu bantlar kesime gönderilecek olan tavukların taşınması için de kullanılır. Bu sayede tavukların daha kısa zamanda ve az işçilikle toplanmasına imkân sağlanmıştır. Gübre bantlarının kümesin arka tarafına denk gelen kısmına, gübrenin dışarıya sıçrayıp kümesi kirletmemesi ve düzgün bir şekilde gübre konveyörüne aktarılması için koruyucu bir kapak konulmuştur.

Gübre Nakil Konveyörü Yatay

Galvanizli konstrüksiyon üzerinde hareketli merdaneler ile çalışan bant ve ön arka merdaneler ile 1.5 HP redüktörlü motoru mevcuttur.

Gübre Nakil Konveyörü Dikey

Galvanizli konstrüksiyon üzerinde hareketli merdaneler ile çalışan bant ve ön arka merdaneler ile 1.5 HP redüktörlü motoru mevcuttur.