08:00-17:00 +9 0850
info@pollymak.com
Pollymak INTERNATIONAL > TAM OTOMATİK İKLİMLENDİRME

TAM OTOMATİK İKLİMLENDİRME

Kapalı sistem ve 60.000’in üzerinde kapasitedeki kümeslerde mutlaka kullanılması gereken bir sistemdir.Tavuk Kafesi, Civciv Kafesi ve Broiler Kafesi’ni barındıran kümeslerde homojen havalandırma, soğutma ve nem kontrolü sağlar. Kümes içindeki ısıyı kontrol ederken, aynı zamanda hayvanların minimum ve maksimum hava ihtiyacını karşılar.

Tam otomatik havalandırma sisteminin en büyük özelliği kümes içi tüm hava hareketlerinin kontrolünün PLC (Bilgisayarlı Sistem) tarafından gerçekleştirilmesidir. PLC sistemi; kümesin sağ ön, sağ arka, sol ön, sol arka ve ortasının ayrı ayrı sıcaklıklarını gösterir.

Özellikler:

Kümes içi nem oranını verir ve kontrol eder.

Kümes kapasitesine göre yerleştirilen fanların kademeli olarak çalıştırılmasını ve durmasını kontrol eder.

Kümes kapasitesine göre yerleştirilen soğutma petlerinin devreye girip çıkmasını kontrol eder.

Kümes içi soğutma petleri önündeki flap ve damperlerin (üst ve alt kapak) açılma ve kapanma oranlarını belirler.

Sistem ile ilgili bir arıza, elektrik kesilmesi ve kümes içindeki maksimum ve minimum sıcaklık değerlerine ulaşılması durumunda alarm devreye girerek hem sesli hem de ışıklı uyarıda bulunur. Alarma neden olan arıza PLC’nin ekranında okunarak en kısa sürede giderilir.

Sistem manüel olarak da kullanılabilir.

Enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Tam otomatik havalandırma sistemi, insan hatalarını ortadan kaldırır ve 24 saat boyunca kümes içi havalandırma ve soğutmada istenilen değerler konulur.